FODER “Narikala 2019”a Evsahipliği Yaptı

FODER himayesinde "1st International Photo Exhibition Narikala 2019" Ödül töreni ve sergi açılışı, 21 Şubat 2020 Cuma akşamı Bedesten'de gerçekleştirildi.

Gürcistan'da düzenlenen FIAP, PSA, GPU, APG ve AFB patronajlı uluslararası fotoğraf yarışması sergi açılışı, FODER’in uluslararası bir sergiyi ülkemize üçüncü kez taşıması adına çok önemli bir etkinlik olarak Ülkemiz fotoğraf sanatı tarihine geçti.

Ödüllü fotoğrafların sergilendiği ve ülkemizden de bu yarışmada başarılı olanlara ödüllerinin verildiği açılışa sanatseverler büyük ilgi gösterdi. Gürcistan Fotoğrafçılar Derneği üyesi 15 fotoğrafçının yanında, Güney Kıbrıs’tan fotoğrafçılar da açılışta hazır bulundular.

69 ülkeden 478 fotoğrafçının 7077 fotoğraf ile katıldığı 1st International Photo Exhibition Narikala 2019 uluslararası fotoğraf yarışmasında Mehmet Gökyiğit 2 Ödül ve 12 sergileme ile (toplamda 14 kabul) tüm yarışmacılar içinde en fazla sergileme alarak "FIAP Blue Badge"a layık görülürken, Ricos Gregoriou ve Haktan Okumuşoğlu da yarışmada Ödül kazanan diğer Kıbrıslı fotoğraf sanatçıları oldular. Gecede ayrıca yarışma düzenleme sekreteri Nino Mghebrishvili tarafından Gürcistan Fotoğrafçılar Derneği’nin en yüksek ünvanı olan "HONORARY FELLOWSHIP of Association of Photographers of Georgia - Hon. FAPG", Ünvanı, Mehmet Gökyiğit’e takdim edildi.